מנו ספנות

על הקבוצה

קבוצת 'מנו הולדינגס' היא מהקבוצות המובילות והוותיקות במשק הישראלי, הפועלת באמצעות זרועותיה 'מנו ספנות בע"מ', ו'מנו הולידייס בע"מ', בתחומי הספנות ותיירות הנופש, כמו גם בתחומים עסקיים נוספים: נדל"ן, טכנולוגיה, תקשורת ועוד.

קבוצת 'מנו הולדינגס' נוסדה ע"י משה מנו, יו"ר מועצת המנהלים של הקבוצה , אך שורשיה ניטעו עוד בימים של לפני קום המדינה, ע"י אביו מרדכי מנו ז"ל, מחלוצי הספנות העברית והכלכלה הישראלית, שייסד וניהל חברות ספנות וכלכלה בישראל כבר משנת 1945.

 

פתרונות בסטנדרט גבוה

במהלך כל שנות פעילותה, ידעה קבוצת 'מנו הולדינגס' להציב סטנדרטים חדשים של מקצועיות, שירות ואמינות, בכל תחום בו פעלה, תוך שהיא מספקת ללקוחותיה פתרונות מגוונים, במחירים תחרותיים וברמה הגבוהה ביותר, המתאימים בדיוק לצרכים וליכולות של הלקוח.

כך הייתה זו 'מנו ספנות' שהצליחה להחדיר את תרבות הקרוזים והפלגות הנופש לתודעה הישראלית ותוך עשור שנים בלבד, הפכו הקרוזים לבחירה מועדפת על הקהל הישראלי לחופשה בחו"ל ו"מנו ספנות" הפכה לשם נרדף להפלגות נופש בישראל.

בזכות רשת קשרים, הסכמים ושיתופי פעולה עם ענקי ספנות בינלאומית ובראשם

'K Line Japan', ועם גורמי תובלה ולוגיסטיקה מהמובילים בעולם, מסוגלת הקבוצה לפעול באמצעות צי אוניות מהירות, אמינות ומודרניות ולתת מענה לפרויקטים גדולים ומורכבים מסוגים שונים – הן להובלת כל סוגי המטעניםוהמכולות, בכלל זה מטעני קירור, צובר, מכוניות ונגררים, ברמה גבוהה ובמחיר תחרותי, לכל יעד בעולם והן להפעלת כל סוגי האוניות, כולל ניהול טכני וצוותות, תפעול ימי, ביטוחים, קייטרינג ועוד.

 

תחומי פעילות

תחת המטריה של 'מנו הולדינגס' פועלות החברות הבאות:

· מנו ספנות בע"מ

לחברה אוניות נוסעים ואוניות מטען מסוגים שונים,בבעלות או בניהול, והיא מציעה ומספקת מגוון רחב של שירותים הכוללים:

 • הובלה ימית חובקת עולם - שרותי הובלה לכל סוגי המכולות, הובלת מכוניות, נגררים ומטענים אחרים, באמצעות צי אוניות מהירות ומודרניות.
 • שירותי ניהול והפעלת אוניות - באמצעות צוותי המחלקה הטכנית המנוסים של החברה ורשת קשרים ושיתופי פעולה עם המספנות הגדולות בעולם.
 • נציגת ענקי הספנות העולמית - משמשת סוכנת כללית בישראל לענק הספנות 'K Line Kawasaki Kisen Kaisha LTD'.
 • סוכנת בלעדית – מייצגת ומשמשת סוכנת בלעדית בישראל של קווי ספנות שונים מספרד, גרמניה, יוון, קפריסין, אוקראינה ורוסיה.
 • חברת הפלגות הנופש הגדולה והמובילה בישראל – 'מנו ספנות' מציעה מגוון עצום של הפלגות נופש, הפלגות משפחתיות וקרוזים לאורך חופי הים התיכון והים השחור, באמצעות אוניות הנוסעים המפוארות של החברה – ה'גולדן איריס', ה'רויאל איריס' וה'איריס'.
 • ל'מנו ספנות' מוניטין של איכות והצלחה ולראיה מספר הנוסעים החוזרים הגדול של החברה.

 מנו הולידייס בע"מ

פועלת ומספקת שירותים בתחומים הבאים:

 • שירותי תיירות ושרות סוכן ברמה גבוה, לתיירים, לאוניות נופש ולצוותם המגיעים לישראל.
 • סוכנת ישראלית לחברות בינלאומיות מהגדולות והחשובות בעולם.
 • מטפלת בעשרות אלפי תיירים בכל שנה המגיעים לישראל הן באוניות והן במטוסים.
 • רשת משרדי נסיעות של החברה פרושים ברחבי הארץ ומציעים מגוון שירותי תיירות, הפלגות, טיסות, סיורי חוף ועוד.
 • חברה קבועה בארגוני תיירות רבים, ביניהם: ארגון IATA, התאחדות סוכני הנסיעות בישראל, התאחדות משרדי הנסיעות בישראל ועוד.

מנו לוג'יסטיקס

מספקת קשת רחבה של שרותי לוגיסטיקה בינלאומית, למטענים, מכולות ומטענים כלליים, המתואמים לצורכיהם המיוחדים של כל יצואן ויבואן.

 

במבוק נכסים בע"מ ומנו נכסים בע"מ

פועלות בתחום הנדל"ן, ייזום והשקעות בפרויקטים ברחבי ישראל. בבעלותן מבני משרדים ומסחר ברחבי ישראל, באזורים אסטרטגיים מובילים ושכונה חדשה בפיתוח.

 

מנו טכנולוגיות בע"מ

משקיעה, יוזמת ופועלת בתחום הטכנולוגיה, התקשורת וההיי-טק.

 

הון אנושי שבונה מוניטין

מתוך ראיה אסטרטגית הרואה בעוצמות האנושיות את הכוח הבונה מוניטין של איכות, מקצועיות ואמינות, הקפידה 'מנו הולדינגס' כבר מתחילת דרכה, להשקיע ולשים דגש מיוחד על רמתו המקצועית של ההון האנושי המגוון המרכיב אותה. מחברה שהעסיקה כתריסר עובדים צמחה קבוצת 'מנו הולדינגס' תוך שנים ספורות בלבד, לארגון מוביל בתחום הספנות ותיירות הנופש בישראל. הארגון, שהטביע את חותמו במשק הישראלי, מעסיק כיום מאות רבות של אנשי מקצוע שונים במגוון תחומים, כולם מיומנים ומקצועיים ברמות הגבוהות ביותר, הכוללים בין השאר: רבי חובלים, אנשי תפעול ונמל, מהנדסי אוניות, אנשי רכש וצוות טכני, רואי חשבון וכלכלנים, ימאים, אנשי מחשבים, שיווק ומינהלה, בדרנים, שפים, מלצרים ועוד.

  

זה מספר שנים, הקבוצה וחברת 'מנו ספנות בע"מ' מדורגות בדירוג החברות המובילות בישראל ומופיעות בדירוג 100 הקבוצות המובילות בכלכלה הישראלית על ידי D&B((Dun and Bradstreet ודירוג BDI.

  

 

המשרדים הראשיים של הקבוצה בישראל נמצאים בעיר חיפה וסניפים נוספים באשדוד, תל אביב, ירושלים ואילת.