מנו ספנות

משה מנו

- נשיא

משה מנו

קבוצת 'מנו הולדינגס' הוקמה ונבנתה ע"י משה מנו, הבעלים ויו"ר מועצת המנהלים של הקבוצה, שהוביל את הקבוצה מתחילת דרכה כחברת ספנות קטנה עד שהפכה לכוח מוביל בתחומי הספנות, התיירות והכלכלה הישראלית ולחברת הפלגות הנופש מספר 1 בישראל.


משה, בנו הצעיר של מרדכי מנו ז"ל, החליט בשנות השלושים לחייו, להגשים את חזון אביו ולייסד חברת ספנות חדשה בבעלותו, היא חברת 'מנו ספנות בע"מ'. מרדכי מנו, יליד סלוניקי שביוון, היה מחלוצי הספנות העברית והכלכלה הישראלית ונודע כאדם בעל חזון, ישר וצנוע, שניצל את כישרונו המיוחד ליצירת חברויות וקשרים עסקיים חובקי עולם, כדי לייסד ולנהל חברות ספנות וכלכלה בישראל עוד בתקופה של לפני קום המדינה.


תוך שהוא מבסס את הקבוצה על מוניטין של מקצועיות ואמינות, שנתמכו בניסיון מצטבר וקשרים בינלאומיים, פיתח משה מנו תחומים עסקיים נוספים תחת המטריה של קבוצת 'מנו הולדינגס', עד שהפכה לארגון מוביל בתחום הספנות ותיירות הנופש בישראל, המעסיק מאות רבות של עובדים במגוון תחומים.


מזה שנים רבות מכהן משה מנו כקונסול הכבוד של רוסיה בחיפה והצפון ותורם לחיזוק הקשרים הכלכליים בין שתי המדינות. בתקופת העלייה הגדולה של יהודי רוסיה לישראל, מילא משה מנו תפקיד חשוב בהבאת העולים לארץ, והחל משנת 1991 ועד אמצע שנות ה- 2000 הביא הארגון העולמי E.E.F , באמצעות האוניות של מנו ספנות, כ- 120.000 עולים מחבר המדינות.


מעבר לפעילויות העסקיות השוטפות, מקפיד משה מנו לתמוך בקהילה בה הוא חי ופועל ולשמש משענת לגופים וולונטריים . על פעילותו זו העניק לו חיל הים הישראלי את התואר "יקיר חיל הים".


בתחילת שנות התשעים יזם משה מנו את הקמתה של תחנת הרדיו האזורי הראשון במדינת ישראל, ששידרה לאזור חיפה והצפון ובכך סלל את הדרך להקמתן של עשרות תחנות רדיו אזוריות המשדרות כיום ברחבי הארץ.

משה מנו משמש כדירקטור בלשכת המסחר והתעשייה בחיפה והצפון, דירקטור באוניברסיטת חיפה – הוועד המנהל של אוניברסיטת חיפה ובארגונים נוספים .

משה מנו קיבל את אות יקיר פורום-בכירי המשק של אוניברסיטת חיפה